Archiv Zapomenuto v čase

21. 03. 2020
Milí řešitelé, vzhledem k epidemii koronaviru je letošní FIKSí soustředění zrušeno. Plánujeme náhradní akci (předběžně na podzim), o které vás budeme včas informovat.
03. 02. 2020
Milí řešitelé, právě bylo spuštěno páté, poslední, kolo letošního ročníku FIKSu! Nezapomeňte, že stále běží i kola předcházející, která stále můžete řešit. A to mimojiné i proto, že 14.-19. dubna se v srdci Vysočiny bude konat tradiční soustředění, na které již brzy začneme zvát ty nejlepší z vás.
02. 10. 2019
Právě bylo spuštěno druhé kolo letošního ročníku FIKSu! Po praktickém kole na vás čeká sada algoritmických úloh. Mějte na paměti, že délka tohoto kola je výrazně kratší než tomu bylo u kola minulého. Přejeme vám hodně štěstí při řešení úloh.
04. 09. 2019
První kolo dalšího ročníku FIKSu bylo právě spuštěno! V letošním ročníku se zhostíte role detektivů, na které čeká spoustu zajímavých a dokonce i nebezpečných případů. Pro letošek doznal harmonogram ročníku poměrně výrazných změn. Obecně se můžete těšit na více kol s výraznějšími časovými překryvy. Podrobně se o změnách můžete dočíst v brožurce zde.
13. 06. 2019
Milí řešitelé, letošní ročník FIKSu je za námi. Jak probíhalo jarní soustředění si můžete prohlédnout na této stránce. Bodování semináře letos ovládl Jiří Tlamicha, gratulujeme. Seznam úspěšných řešitelů naleznete zde. Další ročník bude jako vždy zahájen na podzim.
13. 03. 2019
Milí řešitelé, třetí kolo letošního ročníku bylo právě spuštěno! S řešením úloh neváhejte, neboť ti nejlepší z vás budou pozváni na soustředění, které je letos plánované na konec dubna. Stále si můžete vybojovat účast!
24. 01. 2019
Milí řešitelé, druhé kolo letošního ročníku bylo právě spuštěno! Jak se vede Eleanor v souboji se systémem a jaké další úkoly bude muset řešit se dočtete v brožurce.
07. 09. 2018
První kolo 5. ročníku korespondenčního semináře FIKS bude zahájeno 1.10.2018. Jestli chcete mít náskok, tak se můžete vědomostně připravit pročítáním nových studijních materiálů.
12. 08. 2018
Milí řešitelé, další ročník FIKSu je za námi. Zápis z letošního soustředění najdete na této stránce. Příští ročník bude startovat opět na podzim.
28. 02. 2018
Letošní soustředění FIKSu se bude konat 16. - 22. dubna v hloubi Jesenických Hor. Nutno podotknout, že v tomto magií prosáklém místě vydrží jen ti nejschopnější kouzelníci, a proto jsme nyní v očekávání toho, co nám předvedete - musíte nás přesvědčit, že vydržíte onen nápor černé magie! Exghph vh qd ydv whvlw!
22. 02. 2018
Milí řešitelé, právě bylo spuštěno třetí kolo letošního ročníku FIKSu. Martien se vydává na cestu zemí stínů a na cestě opět prožívá všelijaká dobrodružství doprovázená úložkami, které najdete v brožurce. Budete moci přesouvat věže, luštit mapu a zkoumat runy. Neváhejte řešit úlohy, protože ti nejlepší z vás budou brzy pozváni na soustředění plánované na polovinu dubna. Stále ještě je šance si vybojovat účast!
24. 01. 2018
Aby se do druhého kola letošního ročníku mohli zapojit i noví řešitelé ze Dne otevřených dveří naší fakulty, prodloužili jsme termín odevzdání úloh o dva týdny na 11. února.
08. 12. 2017
Milí řešitelé, druhé kolo letošního ročníku bylo právě spuštěno! Protentokrát se můžete těšit na větší množství teoretických úloh, neboť i Martien bude pronikat do tajů hlubší magie. Další část příběhu naleznete buď v brožurce, nebo na této stránce. Body za úlohy z prvního kola budou zveřejněny v intervalu dvou týdnů.
13. 11. 2017
Milí řešitelé, o víkendu 24. - 26. listopadu pro vás chystáme podzimní setkání v Praze. Provedeme vás po škole a chybět nebudou ani zajímavé přednášky a hry. Více informací jsme vám zaslali do e-mailových schránek. Chceš-li se zúčastnit, vyplň přihlášku zde.
09. 10. 2017
První kolo letošního ročníku je již v plném proudu, ale zapojit se můžete i právě teď! Úlohy lze totiž odevzdávat až do 19.11. Nezapomeňte na to, že další část letošního příběhu naleznete v brožurce (jako obvykle odkazované také ze zadání úloh), nebo si tuto napínavou kapitolu můžete přímo přečíst zde.
03. 10. 2017
Také jsi ve škole svědkem nezáživné výuky, která spíše než informatiku pro život ve 21. století připomíná kurz pro užití kancelářského balíku, Malování, nebo zastaralých programů? Máš jiný pohled na to, co by mělo být obsahem výuky ICT? Tak právě pro tebe Česká středoškolská unie připravila zajímavou akci Naučili mě zapnout počítač. Jsem informatik? Pokud tě to zaujalo, nenech si akci ujít a poznej, jak se i informatika dá dělat jinak!
31. 08. 2017
V pořadí 4. ročník FIKSu bude zahájen 4.9.2017 ve večerních hodinách. Pokud se již prvního kola nemůžete dočkat, na této stránce najdete úvod do příběhu, který nás v letošním ročníku bude provázet.
04. 07. 2017
Milí řešitelé, třetí ročník FIKSu je za námi. Zápis z letošního soustředění připravila účastnice Alenka a můžete ho nalézt na této stránce. Seznam úspěšných řešitelů letošního ročníku můžete zhlédnout zde. Tímto bychom také chtěli pogratulovat Matěji Doležálkovi k prvnímu místu. Budeme se na vás těšit s novým ročníkem jako vždy na podzim.
09. 03. 2017
Letošní soustředění FIKSu se bude konat 24. - 30. dubna v rekreačním středisku poblíž Jihlavy. Někteří z řešitelů již byli na soustředění pozváni. Pokud jste pozvánku dosud neobdrželi tak nezoufejte, do 24. března stále můžete řešit úlohy 3. kola a zvýšit tak svou šanci být mezi dalšími pozvanými.
03. 12. 2016
2. kolo bude spuštěno již dnes o půlnoci. Navíc byste již ve svých "Odevzdaných úlohách" měli vidět body za Sfinx úlohy 1. kola a postupně by tam měly přibývat další body za opravené úložky.