"Podporované" jazyky

Nepochopili jste zadání či naopak vzorové řešení? Chcete se zeptat na některé jiné algoritmy?
Zamčeno
Uživatelský avatar
varan117
Příspěvky: 4
Registrován: 27-06-2014 19:57
Škola: sseas.cz
Rok ukončení studia: 2015
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

"Podporované" jazyky

Příspěvek od varan117 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat.

Proč mezi "podporovanými" jazyky CHYBÍ C#?

A obecně na FITu se taky nepoužívá?

Podporujete mrtvé jazyky, jako je Pascal a ten C# tam prostě chybí. Nedostatek prostředků / překladačů?
Hádat se v internetových diskuzích, je jako účastnit se paralympiády. I když zvítězíš, stále jsi retardovaný.

Uživatelský avatar
honza
Organizátor
Příspěvky: 8
Registrován: 01-01-1970 01:00
Škola: ČVUT FIT, KTI
Rok ukončení studia: 2012
Bydliště: Praha

Re: "Podporované" jazyky

Příspěvek od honza »

Ahoj! Nevim, jak se na C# koukaji ostatni, ale muj nazor je zhruba nasledujici. Jde o docela "moderni" jazyk, ktery kombinuje vyhody Javy a C++, ale netaha si sebou tolik nevyhod, ktere ma Java. Bohuzel ma C# jednu velkou nevyhodu a tou je jeho ne-multiplatformnost. Zkouset rozbehat C# jinak nez ve Visual Studiu je, no, ztrata casu... Az nekdo prijde s dobrym prekladacem .NETu pod linuxem, tak si urcite rad oprasim sve znalosti C#.

Jinak k tomu Pascalu, rozhodne to neni mrtvy jazyk. Jeste dnes je v nem napsano spousta velkych aplikaci. Staci misto klicoveho slova Pascal hledat Delphi. Je v nem napsany kuprikladu Skype. ;)
Knowledge is power, guard it well.

Uživatelský avatar
varan117
Příspěvky: 4
Registrován: 27-06-2014 19:57
Škola: sseas.cz
Rok ukončení studia: 2015
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: "Podporované" jazyky

Příspěvek od varan117 »

Ah tak. No já jako "Microsofťák" Linux opravdu neřešim no. :lol:

Takže celkově na FiTu se vyučují / používají jaké jazyky?
Hádat se v internetových diskuzích, je jako účastnit se paralympiády. I když zvítězíš, stále jsi retardovaný.

Uživatelský avatar
honza
Organizátor
Příspěvky: 8
Registrován: 01-01-1970 01:00
Škola: ČVUT FIT, KTI
Rok ukončení studia: 2012
Bydliště: Praha

Re: "Podporované" jazyky

Příspěvek od honza »

Spravny vyvojar by mel mit prehled dostatecne siroky, nikdy totiz nemuze vedet, kdy jeho platforma skonci v propadlisti dejin :)

Otazku jake jazyky se na FITu vyucuji necham ze strategickych duvodu nezodpovezenou. Vubec se mi totiz nelibi, ze by se meli nejake jazyky jako takove vubec "ucit". Kazdopadne nabidka kurzu, kde se clovek muze s nejakym jazykem seznamit je pomerne siroka a docela dynamicky se to meni (je to k dohledani nekde na webu a urcite tan nechybi treba ani ten C#). To hlavni, co by fakulta mela dat (a troufam si rict, ze i dava), je princip toho, co za temi jazyky a prekladaci vlastne je. S takovym teoretickym zakladem se pak clovek umi naucit libovolny jazyk jen tim, ze si proste precte, jak se ktere klicove slovo jmenuje a ma vystarano.

K otazce jake jazyky se pouzivaji. Tak uz od prvniho rocniku se clovek seznami s C, pozdeji i s C++. Pak podle toho, jaky obor clovek zvoli, se muze potkat s vetsim vyuzitim Javy, mozna potka i nejaky ten assembler. V magistru urcite nebude clovek ochuzen o neco zajimavejsiho, jako je treba Prolog nebo Lisp. Tusim, ze sem tam se muze clovek venovat i Smalltalku. Nakonec, aby toho nebylo malo, tak mame i nekolik predmetu primo zamerenych na navrch jazyka vlastniho. Pokud bys radeji jazyky skriptovaci, tak urcite behem studia narazis na Bash a mozna i nejaky ten Perl/Python a u webaru jiste nebude chybet Javascript a PHP.
Knowledge is power, guard it well.

Uživatelský avatar
varan117
Příspěvky: 4
Registrován: 27-06-2014 19:57
Škola: sseas.cz
Rok ukončení studia: 2015
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: "Podporované" jazyky

Příspěvek od varan117 »

Fajn díky za odpověď.

Jinak vím, že ty rozdíly jsou prostě většinou jenom v syntaxi (alespoň do nějaké úrovně) a dobrý programátor ovládá jazyků víc. :) Sám si troufnu říct, že ovládám dost dobře c#, javu a nějaké základy c++. Jinak jsem rád že u toho assembleru je tam to "možná" (to je pro mě opravdu peklo). :lol:
Hádat se v internetových diskuzích, je jako účastnit se paralympiády. I když zvítězíš, stále jsi retardovaný.

roman
Příspěvky: 3
Registrován: 23-06-2014 15:46
Škola: CVUT FIT
Rok ukončení studia: 2014

Re: "Podporované" jazyky

Příspěvek od roman »

Ahoj, jsem rad, ze se diskuze posunuje k tem lepsim jazykum (tj. k assembleru :D). Urcite neuskodi aspon neco malo o assembleru vedet. Mimo jine je na fitu v prvaku predmet, ktery je povinny pro vsechny obory a ve kterem se delaji zaklady assembleru. Ale rozhodne to neni nic, co by nemoh windowsak zvladnout :D.

Uživatelský avatar
varan117
Příspěvky: 4
Registrován: 27-06-2014 19:57
Škola: sseas.cz
Rok ukončení studia: 2015
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: "Podporované" jazyky

Příspěvek od varan117 »

Tak já ho trošku znám, teďkon ve druháku jsem na něj měl přímo předmět. Assembleru jsme se, ale věnovali asi měsíc a pak zbytek třídy ukecal učitele, aby s námi probíral objektové programování, protože ho naopak druhý učitel na prográmko zanedbává.

Z toho vyplívá, že jediné co jsem z assembleru pochytil je: zmatenost a nechuť. :D
Hádat se v internetových diskuzích, je jako účastnit se paralympiády. I když zvítězíš, stále jsi retardovaný.

Spacek
Příspěvky: 3
Registrován: 23-06-2014 20:39
Škola: Gyrec
Rok ukončení studia: 2017

Re: "Podporované" jazyky

Příspěvek od Spacek »

Počkej ty seš na střední nebo gymplu? Btw my jediny co sme delali tak byl Python (fuj) a to sem všem musel psat zdrojaky (tupani) :D
A jediný v čem našeho pana učitele ukecávaj je, abychom nic nedělali :D :(
C++ and SDL --> vrr :D

Zamčeno