Jak vkládat výstup do systému Sfinx

Nepochopili jste zadání či naopak vzorové řešení? Chcete se zeptat na některé jiné algoritmy?
Zamčeno
raxume
Příspěvky: 2
Registrován: 13-11-2017 16:04
Škola: Gymnázium Uherské Hradiště
Rok ukončení studia: 2018

Jak vkládat výstup do systému Sfinx

Příspěvek od raxume »

Zdravím,

snažím se odevzdat příklad Silueta města a můj dotaz zní:
Jak systém pracuje při čtení řešení, pokusil jsem se odevzdat soubor, kde je 103 řádků - lehká a střední varianta. Systém napsal 0 bodů...
A na to navazuje další dotaz - pro vstupy:

Kód: Vybrat vše

2
5 1 5
4 4 7
3
3 2 5
4 1 3
5 2 4
4
5 5 8
5 2 3
1 1 2
1 2 4
je správné řešení

Kód: Vybrat vše

28
17
22
? kresil jsem to na papír a koresponduje to s ukázkovými vstupy... Je tedy chyba u výpočtu nebo jenom špatně odevzdávám?

Děkuji za odpověď

blazeva1
Organizátor
Příspěvky: 38
Registrován: 22-11-2015 10:24
Škola: fakulta informačních technologií
Rok ukončení studia: 2042

Re: Jak vkládat výstup do systému Sfinx

Příspěvek od blazeva1 »

Ahoj,
na tvé vstupy máš odpověď správně (28, 17 a 22) [ovšem na začátku chybí 3 -- počet vstupů].
Problém je nejspíše na straně vyhodnocování ... myslíme si, že si neporadí s kódováním souboru, který do systému posíláš (více na wiki: https://cs.wikipedia.org/wiki/K%C3%B3do ... znak%C5%AF)

Zkus prosím odevzdávaný soubor převést na UTF-8, což je dobře kompatibilní kódování. -- Nastavení toho, v jakém kódování se soubor uloží, je nejčastěji schované v nastavení editoru nebo v menu při ukládání souboru.

Dej vědět jak to dopadlo.

Za orgy,
Vašek

raxume
Příspěvky: 2
Registrován: 13-11-2017 16:04
Škola: Gymnázium Uherské Hradiště
Rok ukončení studia: 2018

Re: Jak vkládat výstup do systému Sfinx

Příspěvek od raxume »

Ahoj,

děkuji za rychlou odpověď, opravdu byl problém s kódováním souboru, z nějakých důvodů Powershell ukládá do UTF-16 (příkaz byl: cat input.txt | python silueta.py > output.txt)

použil jsem cmd a vše funguje jak má...

Ještě jeden dotaz, v zadání je maximální L a R hodnota 1e9, v pythonu to ale vyhodí MemoryError, je vhodné použít jiný jazyk?

schovkla
Organizátor
Příspěvky: 3
Registrován: 15-12-2016 15:56
Škola: ČVUT
Rok ukončení studia: 2018

Re: Jak vkládat výstup do systému Sfinx

Příspěvek od schovkla »

Ahoj,

úloha by myslím měla být řešitelná prakticky v libovolném jazyku. Pokud dostáváš memory limit exceeded, zamysli se, jestli neexistuje paměťově efektivnější řešení. Paměťová složitost efektivního řešení by neměla záviset na rozsahu L a R.

za organizátory,
Klára

Zamčeno