Knihovna - slepá ulička?

Nepochopili jste zadání či naopak vzorové řešení? Chcete se zeptat na některé jiné algoritmy?
Zamčeno
FeelaV
Příspěvky: 1
Registrován: 03-02-2018 13:31
Škola: střední soukromá škola výpočetní techniky
Rok ukončení studia: 2019

Knihovna - slepá ulička?

Příspěvek od FeelaV »

Zdravím,

Našel jsem zde témata o knihovně, kde se řešil 1) vstup a 2) paměť. Mám 3. otázku, dá se knihovna vyřešit pouze na procesoru, nebo bych měl začít experimentovat s OpenCl/CUDA?

Mé první řešení spotřebovalo ohromné množství paměti a neprošli přes těžké vstupy, trvalo to pár sekund. Optimalizoval jsem to a přepsal do druhého řešení, které sice používalo pár MB paměti, ale trvalo mu to přes půl hodiny a nedostalo se to přes těžké zadání. Přepsal jsem to do třetí verze, která spotřebuje pár desítek MB, trvá jí to pár vteřin a pomalu ale jistě chroustá i těžké zadání (cca 6h). Nevím jak moc tu mohu hovořit o svém řešení (i když to technicky moc řešení není) .

Tedy: Když slova porovnávaná slova ukládám v celku, exploduje paměť. Když je komprimuji, vyhoří to na počtu operací na statisícovém slovu, nebo při použití kryptografické funkce na době alokování paměti. Nevím jestli se vůbec vydávám správným směrem, měl bych se zaměřit na masivní paralelizaci? Obejít alokování paměti pomocí unsafe kódu? Pracuji v C#, nejlépe by mi posloužila rada která by mě nasměrovala.

simon
Příspěvky: 7
Registrován: 07-12-2016 22:32
Škola: FIT ČVUT
Rok ukončení studia: 2100

Re: Knihovna - slepá ulička?

Příspěvek od simon »

Ahoj,
k vyřešení úlohy Knihovna paralelizace není potřeba.

Za tým organizátorů,
Šimon

Zamčeno