Cenzoři

Nepochopili jste zadání či naopak vzorové řešení? Chcete se zeptat na některé jiné algoritmy?
Zamčeno
MatejK
Příspěvky: 4
Registrován: 09-02-2019 18:50
Škola: SSŠVT
Rok ukončení studia: 2019

Cenzoři

Příspěvek od MatejK »

Ahoj,
měl bych několik dotazů k zadání páté úlohy:
  • U typu dotazu 0 je uvedeno, že vrátí minimum na intervalu. Ve výstupu je ale uvedeno, že je potřeba vracet kromě minima i maximum a sumu ze všech čísel. Pokud dotaz 0 vždy vrací jen minimum, nevidím způsob jak zjistit maximum a sumu který je potřeba do výstupu
  • Proměnná b se v zadání opakuje, jednou se s ní označuje položka ze vstupu která je potřeba pro výpočet nextInt, podruhé jako začátek intervalu pro dotazy. Jedná se o tu samou proměnnou, která se v průběhu aktualizuje, nebo o úplně jinou?
  • V zadání je uvedeno, že pokud mi nepůjde některá z operací, stačí místo ní tisknout 0. Z některých testovacích sad ale 0 vyjdou jako správné výsledky. Není možné, že jsou tyto správné výsledky vyhodnoceny jako nezodpovězené, tudíž se za ně odečítají body?
I když mi testovací sada ze zadání vychází správně, vždy dostanu za úlohu 0 bodů. Zkoušel jsem už všechny možnosti, zkusil jsem i celý program napsat znovu jinak ale vždy se stejnými výsledky. Je možné, že je zadání v některém bodě nejednoznačné?
Děkuji

Morass
Příspěvky: 5
Registrován: 17-11-2015 21:19
Škola: FIT - CTU
Rok ukončení studia: 2017

Re: Cenzoři

Příspěvek od Morass »

Ahoj,

a) U dotazu 0 se myslí všechny 3 výstupy.

b) Pravda, jedná se o 2 proměnné "b".

c) Nikoliv, 0 jako spravny vysledek je pak akorát náhodná trefa (které nicméně ničemu nepomůže a nic nepoškodí)

d) Správnost vyhodnocovače můžeme věřit, ale asi to chvilku bude trvat :O

simikac
Příspěvky: 1
Registrován: 29-11-2018 22:56
Škola: SPŠE Pardubice
Rok ukončení studia: 2019

Re: Cenzoři

Příspěvek od simikac »

Zdravím,

přidávám, se k Matějovi. Také mně testovací sada vychází správně a z odevzdávátka mám vždy 0 bodů. Normálně bych si řekl, to mám prostě špatně, ale v tomto případě mi přijde z podstaty zadání přinejmenším nepravděpodobné, že bych měl chybu v logice algoritmu, která by se neprojevila u testovací sady a u reálných vstupů pak ano. A pokud ano, tak bych očekával alespoň třeba ten 1 bod a ne vždy čistou 0. Jediné, co mě napadlo bylo, že by to mohlo způsobovat přetečení, což byl na začátku problém, ale nulové ohodnocení získávám i po opravení této chyby.
Pro úplnost dodávám vygenerovaný vstup z odevzdávátka a můj spočítaný výstup, za který jsem získal nula bodů, pokud by se Ti chtělo to zkontrolovat manuálně. Jenom dodávám, že spočítané mám všechny testovací sady kromě předposlední, kde mám místo správných hodnot vypsané 3 nuly.
http://leteckaposta.cz/643526478

Děkuji a s pozdravem
Honza

lol
Příspěvky: 4
Registrován: 12-02-2019 23:10
Škola: Střední škola Kostka
Rok ukončení studia: 2019

Re: Cenzoři

Příspěvek od lol »

Zdravím,

podľa môjho názoru nie je možné získať akékoľvek body bez toho, aby boli vo výstupe hodnoty pre predposlednú testovaciu sadu. Respektíve, akýkoľvek výstup bez správneho riešenia predposlednej sady bude ohodnotený 0 bodmi. Úprimne to dáva zmysel, pretože získať výstup pre predposlednú sadu je obzvlášť ťažké bez správnej implementácie dátovej štruktúry, ktorú spomenula Eleanor.

MatejK
Příspěvky: 4
Registrován: 09-02-2019 18:50
Škola: SSŠVT
Rok ukončení studia: 2019

Re: Cenzoři

Příspěvek od MatejK »

simikac píše:
12-02-2019 21:35
Zdravím,

přidávám, se k Matějovi. Také mně testovací sada vychází správně a z odevzdávátka mám vždy 0 bodů. Normálně bych si řekl, to mám prostě špatně, ale v tomto případě mi přijde z podstaty zadání přinejmenším nepravděpodobné, že bych měl chybu v logice algoritmu, která by se neprojevila u testovací sady a u reálných vstupů pak ano. A pokud ano, tak bych očekával alespoň třeba ten 1 bod a ne vždy čistou 0. Jediné, co mě napadlo bylo, že by to mohlo způsobovat přetečení, což byl na začátku problém, ale nulové ohodnocení získávám i po opravení této chyby.
Pro úplnost dodávám vygenerovaný vstup z odevzdávátka a můj spočítaný výstup, za který jsem získal nula bodů, pokud by se Ti chtělo to zkontrolovat manuálně. Jenom dodávám, že spočítané mám všechny testovací sady kromě předposlední, kde mám místo správných hodnot vypsané 3 nuly.
http://leteckaposta.cz/643526478

Děkuji a s pozdravem
Honza
Ahoj,
zkusil jsem vložit vstup co jsi poslal do mého programu a vychází mi vše na výstupu 100% stejně jako tobě, i předposlední sadu jsem totiž přeskočil. Na začátku jsem měl stejný problém s přetečením jako ty, ale i když jsem chybu stejně jako ty našel a opravil mám stále 0 bodů.
Také posílám svoje vstupy a výstupy, pokud by je někdo kontroloval: https://1drv.ms/u/s!AmGO6GfXgot4pewXUSWMiYnL2mxCEw
Bylo by divné, jestli nám vychází vše stejně, že by jsme měli stejnou chybu. Pokud by měl někdo z organizátorů zájem, mohu poskytnout zdrojový kód.
Matěj

MatejK
Příspěvky: 4
Registrován: 09-02-2019 18:50
Škola: SSŠVT
Rok ukončení studia: 2019

Re: Cenzoři

Příspěvek od MatejK »

lol píše:
12-02-2019 23:23
Zdravím,

podľa môjho názoru nie je možné získať akékoľvek body bez toho, aby boli vo výstupe hodnoty pre predposlednú testovaciu sadu. Respektíve, akýkoľvek výstup bez správneho riešenia predposlednej sady bude ohodnotený 0 bodmi. Úprimne to dáva zmysel, pretože získať výstup pre predposlednú sadu je obzvlášť ťažké bez správnej implementácie dátovej štruktúry, ktorú spomenula Eleanor.
Ahoj,
předposlední příklad je jistě těžší právě z důvodu implementace datové struktury jak píšeš, ale stejně by za 1 chybějící příklad nemělo být 0 bodů ale třeba 9 a pouze ten kdo by využil správnou datovou strukturu by měl 10. V zadání je uvedeno, že pokud mi některé úlohy nepůjdou, můžu je přeskočit psaním 0, takže bych snad neměl mít 0 bodů pokud přeskočím jednu úlohu.
"Pokud ti nepůjde některá z operací, můžeš místo ní tisknout 0 a můžeš tak získat parciální body"
Matěj

lol
Příspěvky: 4
Registrován: 12-02-2019 23:10
Škola: Střední škola Kostka
Rok ukončení studia: 2019

Re: Cenzoři

Příspěvek od lol »

MatejK píše:
13-02-2019 18:08
lol píše:
12-02-2019 23:23
Zdravím,

podľa môjho názoru nie je možné získať akékoľvek body bez toho, aby boli vo výstupe hodnoty pre predposlednú testovaciu sadu. Respektíve, akýkoľvek výstup bez správneho riešenia predposlednej sady bude ohodnotený 0 bodmi. Úprimne to dáva zmysel, pretože získať výstup pre predposlednú sadu je obzvlášť ťažké bez správnej implementácie dátovej štruktúry, ktorú spomenula Eleanor.
Ahoj,
předposlední příklad je jistě těžší právě z důvodu implementace datové struktury jak píšeš, ale stejně by za 1 chybějící příklad nemělo být 0 bodů ale třeba 9 a pouze ten kdo by využil správnou datovou strukturu by měl 10. V zadání je uvedeno, že pokud mi některé úlohy nepůjdou, můžu je přeskočit psaním 0, takže bych snad neměl mít 0 bodů pokud přeskočím jednu úlohu.
"Pokud ti nepůjde některá z operací, můžeš místo ní tisknout 0 a můžeš tak získat parciální body"
Matěj
Ahoj,

uznávam, že veta "Pokud ti nepůjde některá z operací, můžeš místo ní tisknout 0 a můžeš tak získat parciální body" je v tomto prípade trochu mätúca. Všeobecne je toto zadanie trocha slabšie a človek si musí trocha domýšlať. Nie som si ale úplne istý, či by to malo byť 9 bodov, nakoľko napísať algoritmus, ktorý by problém vyriešil bez tej dátovej štruktúry je pomerne triviálna záležitosť. Stačí naivná implementácia, zopár cyklov na získavanie / prepisovanie hodnôt, hodiť ťažšie vstupy do vlákien a výstup máš pre všetky sety okrem predposledného zaručene do 5 minút vypísané.

Azda aspoň nejaké menšie body, ale keďže podstatou úlohy je správne implementovať segment tree, bude sa pri úlohe treba trocha viac zapotiť, aby si získal 10 bodov.

Morass
Příspěvky: 5
Registrován: 17-11-2015 21:19
Škola: FIT - CTU
Rok ukončení studia: 2017

Re: Cenzoři

Příspěvek od Morass »

Zdravíčko,

ano funguje to přesně takto, za každou implementovanou operaci jsou parciální body (čili vynechání jednoho vstupu na všech 3 operacích bohužel opravdu povede k 0 bodům)

MatejK
Příspěvky: 4
Registrován: 09-02-2019 18:50
Škola: SSŠVT
Rok ukončení studia: 2019

Re: Cenzoři

Příspěvek od MatejK »

Ahoj,
díky za odpovědi, optimalizoval jsem program a skutečně po zodpovězení i předposledního dotazu mi byla úloha vyhodnocena jako správná. Omlouvám se za komplikace, i přesto mi ale přijde že hodnocení úlohy je poměrně přísné (skoro 0 nebo 10b).
Matěj

pocitac770
Příspěvky: 11
Registrován: 01-11-2017 17:11
Škola: FIT ČVUT
Rok ukončení studia: 2022

Re: Cenzoři

Příspěvek od pocitac770 »

simikac píše:
12-02-2019 21:35
Zdravím,

přidávám, se k Matějovi. Také mně testovací sada vychází správně a z odevzdávátka mám vždy 0 bodů. Normálně bych si řekl, to mám prostě špatně, ale v tomto případě mi přijde z podstaty zadání přinejmenším nepravděpodobné, že bych měl chybu v logice algoritmu, která by se neprojevila u testovací sady a u reálných vstupů pak ano. A pokud ano, tak bych očekával alespoň třeba ten 1 bod a ne vždy čistou 0. Jediné, co mě napadlo bylo, že by to mohlo způsobovat přetečení, což byl na začátku problém, ale nulové ohodnocení získávám i po opravení této chyby.
Pro úplnost dodávám vygenerovaný vstup z odevzdávátka a můj spočítaný výstup, za který jsem získal nula bodů, pokud by se Ti chtělo to zkontrolovat manuálně. Jenom dodávám, že spočítané mám všechny testovací sady kromě předposlední, kde mám místo správných hodnot vypsané 3 nuly.
http://leteckaposta.cz/643526478

Děkuji a s pozdravem
Honza
Taktéž potvrzuji, že je skutečně potřebné použít takovou implementaci, aby algotimus zvládnul stihnout i ten předposlední příklad. Na tvůj dotaz ohledně správnosti výsledků, překontroloval jsem ti to algoritmem, co byl ohodnocen 10 body, a je to tak jak si myslíš, všechno máš správně, jen ten předposlední příklad je třeba vyřešit, jak zde již bylo řečeno.

Zamčeno