Hlídky - číslování

Nepochopili jste zadání či naopak vzorové řešení? Chcete se zeptat na některé jiné algoritmy?
Zamčeno
lol
Příspěvky: 4
Registrován: 12-02-2019 23:10
Škola: Střední škola Kostka
Rok ukončení studia: 2019

Hlídky - číslování

Příspěvek od lol »

Zdravím,

mám menší dotaz k úlohe č. 4 Hlídky v 2. kole. V zadaní je uvedené, že číslo n určuje počet miest na mape, ďalej je uvedené, že bude nasledovať "k" riadkov a na každom riadku budú uvedené mestá "a" a "b", pričom 0 <= a <= n ... Teoreticky teda pri čísle n = 3, budeme mať 3 mestá, ktoré môžu nadobúdať hodnoty 0, 1, 2, 3. Čiže dohromady 4 hodnoty pre 3 mestá, čo je trocha mätúce. V ukážkovom vstupe však číslovanie začína od 1.

Chcem sa teda spýtať, či mám počítať s číslovaním od 0 do n - 1 (príde mi ako rozumnejšia varianta) alebo od 1 do n? Alebo si môžem zvoliť číslovanie aké chcem?

Vďaka za odpoveď a prajem pekný deň

tung
Příspěvky: 35
Registrován: 02-11-2017 18:23
Škola: MFF UK
Rok ukončení studia: 2021
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlídky - číslování

Příspěvek od tung »

Ahoj,

rid se prikladem a cisluj mesta od jedne ;). Ulohu stejne opravuje clovek, takze kdyz nekam napises do komentaru, ze cislujes od jedne kvuli chybe v zadani, tak to vezme na vedomi. A jeste suprovejsi by bylo, kdybys do reseni napsal nejakou globalni promennou, kterou muze opravujici prepnout na cislovani od 0. Jelikoz predpokladam, ze si stejne cisla mest prepnes na cislovani od nuly tak, ze od cisel mest na vstupu odectes jednicku, tak by ta globalni promenna nemusela byt tak bolestivy zasah do programu ;).

~Tung

Zamčeno